https://www.berrakmobilya.com.tr/wp-content/uploads/2019/03/curve-yemek-masasi.jpg

Dekorasyon yapmak artık sadece birbirine uyan parçaların bir araya getirilmesi olarak düşünülmemelidir. Çünkü gelişen akımlar ve değişen fikirler nedeniyle insanların dekorasyon yapması aynı zamanda bir şeyleri ifade etmesi anlamına gelir. Hayat felsefesini dekorasyon malzemelerine yansıtan insanların fazla olmaya başlaması dekorasyonda kullanılan malzemelerin de farklı olmasına neden olmuştur. Bench kavramı da bu durum sonucunda ortaya çıkan en önemli parçalardan bir tanesidir. Bench nasıl kullanılmalıdır? sorusu kavramı bileyenler tarafından sıklıkla sorulan bir sorudur. Bundan dolayı öncelikle bench kavramı üzerine odaklanmak daha doğru olacaktır.

Bench Nedir?

Bench kelimesi ilk duyulduğunda insanlara parka ve bahçelerde görülen bank olarak bildiğimiz oturma alanlarını çağrıştırır. Aslında temelde bakıldığında aynı görevde ve anlamda kullanılır. Bench sırtı olmayan oturma yapısı olarak tanımlanabilir. Park ve bahçelerde gördüğünüz yapıların dekorasyon alanlarına uyarlanması olarak da tanımlamak gerekebilir. Rahatına düşkün, farklı bir şekilde dekorasyon alanı değerlendirmek isteyenlerin sıklıkla başvurduğu malzemelerin başında gelir. Bundan dolayı bench gittikçe daha da geniş alanlarda kullanılmaya başlanmıştır. Dekorasyonun artık ifade tarzı olmasından dolayı her malzemenin olduğu gibi bench kullanımında da talep artışı görülür. Rahatlık aranan her alanda kullanılmaya müsait olması da bu duruma olumlu etki yapan durumlardan bir tanesidir.

Bench Nerelerde Kullanılır?

Bench kullanımında genelde bir sınırlama bulunmaz. Çünkü rahatlık aranan her köşede kullanılabilir. Daha sık kullanıldığı alanların başında ise yemek alanları gelir. Yemek masalarını tamamlamak için kullanılır. Yemek masalarının kullanılacağı alanın dar olması durumunda rahatlık ve şıklık için kullanılabilir. Ayrıca yemek yerken daha rahat olmak isteyen, uzun zaman geçiren, aile yemeklerini seven kişilerin de sıklıkla tercih edebileceği bir yapıdır. Yapıldığı malzemenin durumu sağladığı konforu doğrudan etkiler.

Nelere Dikkat Edilmelidir?

arasında seçim yaparken ana neden genelde rahatlık olmasına karşılık kullanılan malzeme bazen bunun elde edilmesine imkan sağlamaz. Çünkü yapısı gereği bench kullanmak aynı zamanda tahta bir zemine oturmak demektir. Tahtanın kalitesi ve üzerine eklenen oturma alanlarının nasıl tasarlandığı önemlidir. Uzun zaman geçirmek isteyenlerin seçtiği yapılar olduklarından dolayı oturulan alanlara kullanılacak olan malzeme ve yapıların durumu da önemlidir. Bunun için seçim aşamasında ön planda olan kavram tasarım olmaktan ziyade kullanım ve sağlanacak olan rahatlık olmalıdır.

Nasıl Kullanılmalıdır?

Bench seçiminde malzeme ve tasarım kadar önemli olan durum kullanım şeklidir. Tasarım harikası olarak elde edilen herhangi bir malzeme bile doğru kullanım olmadığında kolaylıkla sıradan bir hal alabilir. Bundan dolayı kullanım yerlerine dikkat etmek gerekir. Bench genelde yemek masası etrafında koltuk veya sandalye olarak kullanılır. Buna ek olarak kullanım alanları arasında çalışma alanları da bulunur. Çalışma alanlarında veya dinlenme zamanlarınızda size rahatlık verecek malzeme olarak rahatlıkla kullanılması söz konusudur.

by Berrak Mobilya

mobilya, koltuk, mobilya modelleri, yatak odasi

Yorum Yaz

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

İnegöl Mobiliyum AVM (Kurumsal)
Mobiliyum AVM 2. km A Etap No:12 İnegöl/BURSA/TÜRKİYE

+90 224 715 23 87

mobiliyum@berrakmobilya.com
İnegöl Mobiliyum AVM (B ETAP)
Mobiliyum AVM 2. km B etap No:9 İnegöl/BURSA/TÜRKİYE

+90 224 715 23 87 mobiliyum@berrakmobilya.com
İstanbul Masko Mağaza
İkitelli O.S.B. Masko Mobilya Çarşısı Blok 13/A No:23 Başakşehir İSTANBUL/TÜRKİYE

+90 212 675 30 07

masko@berrakmobilya.com
FABRİKA
Cerrah Mah. 3. Sanayi Cad. No:30 İnegöl/BURSA/TÜRKİYE

+90 224 715 40 54

info@berrakmobilya.com

BERRAK MOBİLYATasarım Ödüllü Mobilyalar

https://www.berrakmobilya.com.tr/wp-content/uploads/2018/11/tasarım-ödüllü-320x236.jpg

  Copyright  berrakmobilya.com.tr 2019@  BERRAK MOBİLYA Her Hakkı Saklıdır.

https://www.berrakmobilya.com.tr/wp-content/uploads/2018/07/visa_mastercard_2.gif

Berrak Mobilya Alt bilgileri

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe