TV ÜnitesiYaşam Odası Duvarlarınız ile Uyumlu TV Ünitesi Seçimi

12 Mart 2019by 0

Ev dekorasyonu uyum içinde yapıldığında daha güzel ve özeldir. Koltuklar, sehpalar ve TV üniteleri ile bir bütünlük sağlanan dekorasyonda dikkat çeken diğer bir ayrıntı ise duvarlar ile TV ünitesinin uyumudur. Genel dekorasyon kuralları çerçevesinde bireylerin zevklerine göre bir bütün hava sağlanabilir. Duvarların ve TV ünitesinin renk uyumu da ortamın havasını değiştirecek farklılık katacaktır. Duvarlarınız ile uyumlu TV ünitesi seçimi yaparak farkınızı gösterebilirsiniz.

Oturma Odalarında TV Ünitesi Tercihleri

Genellikle oturma odalarında daha fazla kullanılan TV üniteleri ortamın fiziki yapısına göre tercih edilirler. Odanın büyüklüğü veya ışık alma durumu seçilen mobilyalarında tarzını belirler. Duvarın rengine göre TV ünitesi seçimi de önem sağlayacağından dikkatli olunmalıdır. Renk bütünlüğü ve tarz uyumu yakalanırsa dekorasyon tam anlamıyla yapılmış olur. Kullanılan malzemelerin kalitesi de dekorasyonun ne kadar iyi yapıldığının bir göstergesidir. Basit duran ve göze hoş gelmeyen TV üniteleri duvarın rengi ne olursa olsun bir boşluk yaratır. Bu durum ise bireylerin hiç istemedikleri bir durumdur.

Duvar Rengiyle TV Ünitesinin Benzerliği

Son yıllarda TV ünitesi kullanımı giderek yaygın hale gelmeye başladı. Oturma odalarının veya salonların daha farklı durmasını sağlayan TV üniteleri çeşitli renk ve büyüklüklerde satışa sunulmaktadır. Beyaz, krem, siyah veya daha birçok değişik renklerle imal edilen TV üniteleri tercih edilirken kullanılacak alanın duvar rengi de dikkatlerden kaçmaması gerekir. Genel dekorasyonun tamamlayıcısı göreviyle yer alan TV üniteleri raflı ve dolaplı şekillerde yer almaktadır. TV ünitelerinin diğer mobilyalarla olan uyumu da yakalanmalıdır. Bazı hanımlar renk uyumu yerine daha zıt renkleri tercih ederek marjinal bir hava yaratmaya çalışırlar. Duvarlarınızın yapısı ve rengine uygun ünite seçimi yaptığınızda genel olarak muhteşem uyumu yakalayabilirsiniz.

duvarlariniz-ile-uyumlu-tv-unitesi-secimi-berrak
duvarlariniz-ile-uyumlu-tv-unitesi-secimi-beyaz

Evinizde dekorasyona Önem Verin

Evde yaşayan bireylerin birçoğu televizyon seyretmek için fırsat yaratır. Özellikle akşam saatlerinde izlenen televizyon programları için ortamın uygun şartlarda ve renklerde olması gerekir. Özellikle ortamın renk yapısı kişilere daha sakinlik ve rahatlık vermelidir. Bu neden den dolayı renk uyumu yakalanmalıdır. TV ünitesi modelleri tercihen kişilerin zevklerine göre değişir. Renk seçimi duvarlarla uyumlu olduğunda daha sıcak bir ortam yaratılır.

Renkli TV Üniteleriyle Müthiş Uyum

TV üniteleri son zamanlarda pratik kullanıma uygun ve çeşitli renklerle imal edilmiştir. Alt dolap veya raflı modelleriyle evlerin dekorasyonunu tamamlayan TV üniteleri zarif duruşlarıyla dikkat çekmektedir. Kullanıldıkları duvarın renk ve fiziki yapısı da bu ünitelere uyum sağlaması gerekir. Diğer mobilyalara uygun TV üniteleri renkleri ve duruşu ile birbirini tamamlar. Tek renk yerine iki renkli kombinlerle TV ünitesi zarifliğini anında yakalayabilirsiniz. Duvarların rengine göre farklı renk tarzlarıyla şık tasarımlar elde edebilirsiniz. Televizyonunuzu konumlandıracağınız duvarın yapısı ve rengi önem taşır.

Yorum Yaz

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Tasarım Ödüllü MobilyalarBERRAK MOBİLYA
Berrak Mobilya ve Koltuk fabrikası 1994 yılında İnegöl' de kuruldu. Firmamız tüm desteğinizle her geçen gün büyüyor ve bu hep böyle devam edecek… Kurumsal kimliğimizin arkasında olan başarılı ve çalışkan bir ekibimiz ile sizleri mutlu etmekten memnuniyet duyarız. Bizimle birlikte olduğunuz için sizlere teşekkür ederiz…
SOSYAL

Instagram’ da hediyelerimiz devam ediyor.

https://www.berrakmobilya.com.tr/wp-content/uploads/2018/11/tasarım-ödüllü-320x236.jpg

Copyright by BERRAK MOBİLYA 2019@  Tüm Hakkı Saklıdır.

https://www.berrakmobilya.com.tr/wp-content/uploads/2018/11/visa_mastercard_2-e1542024029516-160x47.png
tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe