FurnitureMobilya ModelleriBedroomYatak Odaları Dekorasyonu

6 February 2019by Berrak Mobilya0
https://www.berrakmobilya.com.tr/wp-content/uploads/2019/02/curve-yatak-odası-1280x832.jpg

tasarımları evinizin en özel alanının daha da güzelleşmesi için oldukça önemlidir. Çünkü uyku en önemli ve kaliteli öğelerden bir tanesidir. Bundan dolayı dekorasyonu ile göze hitap ederken aynı zamanda rahatlığı ve işlevsilliği ile tam not almalıdır. Alanın nasıl kullanılacağı konusundaki karar ise hem zevklerinize uygun olması hem de pratik olması için olmazsa olmaz bir kriterdir. Bundan dolayı yatak odaları için dekorasyon önerileri konusunda dikkat edilmesi gereken detaylar atlanmamalıdır. Aksi durumda karışık, dağınık ve yeterince sağlıklı olmayan kombinlerin ortaya çıkması söz konusu olabilir.

Yatak odanızın dekorasyonuna başlamadan önce yapmanız gereken kafanızdaki fikirler ile alanın birbirine yetecek şekilde olmasıdır. Bunu duvara sığmayacağını bilerek yine de tablo almaya benzetebilirsiniz. Böyle olmaması için alanın yüz ölçümüne göre davranılmalıdır. Kitap okuyan ve başucunda kitap olsun isteyenlerden olmanız durumunda ise yatağın tasarımına mini bir kitaplık da eklenmelidir. Bunun için de alan gerekir.

Küçük ve Pratik 

Yatak odanızı dekore ederken unutulmaması gereken ayrıntı ise dağınık bir odanın memnuniyet yaratmayacağıdır. Aksesuarlardan çok hoşlanan birisi olarak yatak odası dekorasyonu yapmak istediğinizde duvarlara küçük raflar dahil etdebilirsiniz. Bu sayede çok aksesuar olması durumunda bile dağınık görünmeyen, şık bir görüntü ortaya çıkar. Ayrıca baş ucunuzda bulunan komodinler de bu sayede fazla kalabalık olmak zorunda kalmayacaktır. Ayrıca yerlere serilecek olan halılar da şıklığın başka bir yoludur. Odayı tamamen halı ile doldurmak yerine daha küçük ve tasarım halılar seçmek de odanın dekorasyonuna katkı sağlayacaktır. Fazla renkli olması göz yoracağı için dikkat edilmelidir.

Lamba 

Yatak odanıza tasarım olarak şıklık katacak olan en önemli öğelerin başında başucu lambaları gelir. Sade bir tasarımı bile oldukça şık bir hale getirebilir. Bunun için siz de başucu lambasını hem aksesuar hem de şıklık olarak kullanabilirsiniz. Ayrıca seçeceğiniz avize de tasarımınızın bir parçası olacak şekilde seçilebilir. Çünkü ışıklar artık daha şık ve dekoratif olarak kullanılır. Rustik bir avizenin şıklık katacağı bir yatak odası oldukça tasarım görünecektir. Işığın sarı seçilmesi de önemlidir. Çünkü daha estetik ve tasarruflu olacaktır.

Tablolar

Yatak odasına size özel veya sizin sevdiğiniz tasarımların tablo olarak eklenmesi önerilebilir. Ama buna karşın tablolar yatak odalarına dekorasyon konusunda farklı bir hava veren unsurlardır. Bunu da denemek gerekebilir. Yatağınızın tasarımına göre seçilmiş tablolar yardımcı olacaktır. Bu sayede tam bir bütünlük sağlamanız da mümkün olacaktır. Bunun için tablolar seçilebilir. Uygun boyutta olmalarına da dikkat etmek gerekir. Sizin zevkleriniz ön planda tutularak yapılan seçimler ve bu detaylar ile kolaylıkla başarılı bir yatak odası dekorasyonu ortaya çıkarılabilir.

by Berrak Mobilya

mobilya, koltuk, mobilya modelleri, yatak odasi

Yorum Yaz

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

İnegöl Mobiliyum AVM (Kurumsal)
Mobiliyum AVM 2. km A Etap No:12 İnegöl/BURSA/TÜRKİYE

+90 224 715 23 87

mobiliyum@berrakmobilya.com
İnegöl Mobiliyum AVM (B ETAP)
Mobiliyum AVM 2. km B etap No:9 İnegöl/BURSA/TÜRKİYE

+90 224 715 23 87 mobiliyum@berrakmobilya.com
İstanbul Masko Mağaza
İkitelli O.S.B. Masko Mobilya Çarşısı Blok 13/A No:23 Başakşehir İSTANBUL/TÜRKİYE

+90 212 675 30 07

masko@berrakmobilya.com
FABRİKA
Cerrah Mah. 3. Sanayi Cad. No:30 İnegöl/BURSA/TÜRKİYE

+90 224 715 40 54

info@berrakmobilya.com

BERRAK FURNITUREDesign Award-Winning Furniture

https://www.berrakmobilya.com.tr/wp-content/uploads/2018/11/tasarım-ödüllü-320x236.jpg

  Copyright  berrakmobilya.com.tr 2019@  BERRAK FURNITURE Her Hakkı Saklıdır.

https://www.berrakmobilya.com.tr/wp-content/uploads/2018/07/visa_mastercard_2.gif

Berrak Mobilya Alt bilgileri

en_USEnglish
tr_TRTürkçe en_USEnglish