Koltuk TakımıOturma Grupları Koltuk Takımları Neye Göre Seçilmelidir?

23 Şubat 2019by 0

Yaşam alanları arasında en sık kullanılanlar salon veya oturma alanlarıdır. Çünkü genel anlamda kullanılan ve en çok vakit geçirilen yerlerdir. Bundan dolayı dekorasyon yaparken de büyük oranda dikkatli olmak gerekir. En sık kullandığınız alanın dekorasyonu sizi ve konuklarınızı mutlu etmediğinde genel olarak başarılı bir dekorasyon yaptığınız sonucuna ulaşmak zordur. Bunun için koltuk takımları en önemli malzemelerdir. Koltuk takımları neye göre seçilmelidir? Sorusunun cevabı ise dekorasyonunuzda vermek istediğiniz mesaja göre şekillenebilir. Çünkü dekorasyon seçimlerinde dekorasyonun ana teması bir çok malzeme için belirleyicidir.

Koltuk Takımının Önemi

Dekorasyon içerisinde önemli görülen koltuk takımlarının önemli görülmesindeki ana neden koltukların oturan kişiler için ne anlama geldiğinden hareketle ortaya çıkar. Koltuklar televizyon karşısında uzun vakitler geçiren birisi için kullanışlı ve rahat olduğu müddetçe en güzel oturma alanı anlamına gelir. Koltukta miskinlik yapmayı sevenler için açıldığında rahat bir uzanma alanı olmalıdır. Ayrıca kalabalık aileler için geniş ve yeterince insan alması durumunda daha kullanışlı olacaktır. Bunun için koltuk takımı kullanım amacının fazla olmasından dolayı önem arz eder. Neden kullanmak istediğinize göre de seçilmelidir.

Kullanılacak Alan Faktörü

Seçeceğiniz koltuk konusunda ana etmen genelde kullanacağınız alanın genişliğidir. Geniş bir alanda kullanılacak olan koltuğun boyutunun beklenenden küçük olması odanızı hem olduğundan kullanışsız gösterecek olup, hem de ne yaparsanız yapın boş gibi gösterecektir. Tam tersi olması halinde ise üst üste koyulmuş parçaların olduğu bir oturma alanından bahsetmek gerekir. Böyle olması da koltuğun kullanılamayacağı hatta sığmayacağı anlamına gelir. Bundan dolayı koltuğunuzu seçerken kullanacağınız alanın büyüklüğünü düşünmeden hareket etmemelisiniz.

Koltuğun Tasarımı

Tasarımlar artık daha çok kullanıldığı alanın daha şık ve rahat olmasına odaklı bir hal almıştır. Stresli bir günün ardından ayaklarını uzatan bir insanın aldığı koltukta rahatsız olması koltuğun alınma amacına ters olacaktır. Bundan dolayı koltuğun tasarımı sizin kullanım amacınıza uygun olmalıdır. Tasarımı fazla abartılı olan bir koltuğa oturan birisi kendini rahat hissetmeyecektir. Ayrıca koltuğunuzun fazla parçalı olması da aynı şekilde kullanılan alanın daha küçük görünmesine neden olabilir. Bundan dolayı seçilecek olan koltuğun tasarımı önemlidir.

Kullanılan Malzemenin Türü

Koltuk seçerken bir başka önemli unsur da kullanılan malzemedir. Koltuk en çok kullanılan malzeme olduğundan dolayı kirlenme olasılığı da yüksektir. Temizlenmesi sırasında sizi yoracak veya leke tutacak bir malzeme olmaması önemlidir. Bunun için mikrofiber malzeme kullanılan tasarımlara yönelmeniz tavsiye edilir. Kullanılan malzeme denildiğinde sadece kaplama kumaş anlaşılmamalıdır. Çünkü ağaç malzemesi de oldukça önemlidir. Sağlam ve kaliteli bir tasarım bozulmadan uzun süre boyunca kullanılacak bir oturma grubu anlamına gelecektir. Bunun için malzeme konusuna en az tasarımı ve şıklığı kadar önem vererek seçim yapılmalıdır.

Yorum Yaz

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Tasarım Ödüllü MobilyalarBERRAK MOBİLYA
Berrak Mobilya ve Koltuk fabrikası 1994 yılında İnegöl' de kuruldu. Firmamız tüm desteğinizle her geçen gün büyüyor ve bu hep böyle devam edecek… Kurumsal kimliğimizin arkasında olan başarılı ve çalışkan bir ekibimiz ile sizleri mutlu etmekten memnuniyet duyarız. Bizimle birlikte olduğunuz için sizlere teşekkür ederiz…
SOSYAL

Instagram’ da hediyelerimiz devam ediyor.

https://www.berrakmobilya.com.tr/wp-content/uploads/2018/11/tasarım-ödüllü-320x236.jpg

Copyright by BERRAK MOBİLYA 2019@  Tüm Hakkı Saklıdır.

https://www.berrakmobilya.com.tr/wp-content/uploads/2018/11/visa_mastercard_2-e1542024029516-160x47.png
tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe