Koltuk TakımıOturma Grupları Koltuk Takımlarının Ömrü Ne Kadardır?

11 Mart 2019by 0

Koltuk takımları günlük hayatta en sık kullanılan mobilya grubuna dâhildir. Oturma odasında ve salonda dekorasyonun ana malzemesini oluşturan koltuk takımlarının da belirli bir ömrü vardır. Koltuk takımlarının rutin kullanılmasından dolayı belirli dönemlerde deformeler göstermesi normal kabul edilir. Hanımlar genel olarak belirli zamanlarda koltuk takımlarını değiştirmeye ihtiyaç duyarlar. Koltuk takımlarının ömrü ne kadardır?

Koltuk Takımlarındaki Malzeme Kalitesi

Koltuk takımları fiziki yapıları gereği sağlam malzemelerden üretiliyor olması kullanım ömrünü de uzatmaktadır. İskelet ve kumaş uyumuyla ortaya çıkan oturma grupları bireylerin isteği üzerine imal edilmektedir. Koltuk takımlarının kalitesiyle ömrünün arasında yakın bir ilişki vardır. Uygun olmayan malzemelerden üretilen koltuklar kısa sürede kırılıp kullanılamaz hale gelir. Bu sebepten dolayı tercih edilen koltuklar öncesinde bir araştırma yapılarak kullanıma hazır hale getirilmelidir. Koltuklarda kullanılan her malzeme yapısı gereği çok kaliteli olması gerekir. Çünkü koltuklar kişilerin en fazla kullandığı mobilya türüdür.

Uzun Yıllar Koltuk Rahatlığını Yaşayın

Koltuklar bireylerin en rahat ettikleri alanlardır. Evde yaşayan insan sayısına göre koltuk tercihi uygun şekilde yapılmalıdır. Uzun yıllar sorunsuz kullanılması için koltukların hammaddeleri çok önemlidir. Koltuk takımlarındaki desen ve kumaş özelliklerinin yanı sıra iskeletinin de sağlam ağaçtan yapılmış olması gerekir. Çok kullanılsa dahi en az deformenin sağlanması gerekir. Bu sebepten koltuk seçimi fiziki yapısından çok kalitesiyle kendini göstermelidir. Bu sebepten koltuk seçiminde görselliğin yanı sıra sağlamlığına da ayrıca dikkat etmek gerekir. Koltuk takımlarının ömrü genel olarak 5-8 yıl arası olarak değerlendirilmektedir.

koltuk-takimlarinin ömrü

Koltuk Takımlarında Konfor

Koltuk takımları isteğe bağlı sürede yenilenirken genel olarak 10 yıldan sonra değiştirilmesi gerekir. Koltuk takımlarının ömrü koltuğun yapısına göre farklılık gösterebilir. Bu rakamlar ortalama bir kaliteye sahip koltuklar için geçerlidir. Evde veya işyerine kullanıma bağlı olarak daha kısa sürede yıpranan koltuklarda mevcuttur. Koltuk takımlarındaki konforu yakalamak için sünger kısmının ve kumaşın daha esnek olması gerekir. Rahatlığın yanı sıra şık ve modern tarzları için tercihlerin önemi vurgulanmalıdır.

Koltuk Takımlarında Kumaşın Önemi

Koltuk takımı tercih ederken sağlamlığı ve rahatlığı en fazla göz önünde bulunan kısımlarıdır. Koltuk takımları ayrıca kolay temizlenebilen özelliğe sahip olmalıdır. Kir tutmayan bir kumaştan yapılan koltuk uzun süre kullanıma çok uygundur. Ayrıca gerekli tüm güvenlik önlemlerinin de alınması gerekir. Koltuk takımında bireylerin en çok istediği unsur ise uzun ömürlü olması ve yıllarca konforunda bir şey kaybetmemesi gerekir. Yıpranma, yırtılma ve daha birçok deforme ye karşı dayanıklılığını koruması şartı aranır. Genelde koltuk kumaşları keten ve pamuklu olanlardan tercih edilirse kulanım ömrü de iki kat uzar. Çünkü deri ve diğer malzemelerden üretilen koltuklar kısa sürede deforme olacağından sıkıntı yaşatabilir. Bu nedenden dolayı koltuklarda kalite önemlidir.

Yorum Yaz

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Tasarım Ödüllü MobilyalarBERRAK MOBİLYA
Berrak Mobilya ve Koltuk fabrikası 1994 yılında İnegöl' de kuruldu. Firmamız tüm desteğinizle her geçen gün büyüyor ve bu hep böyle devam edecek… Kurumsal kimliğimizin arkasında olan başarılı ve çalışkan bir ekibimiz ile sizleri mutlu etmekten memnuniyet duyarız. Bizimle birlikte olduğunuz için sizlere teşekkür ederiz…
SOSYAL

Instagram’ da hediyelerimiz devam ediyor.

https://www.berrakmobilya.com.tr/wp-content/uploads/2018/11/tasarım-ödüllü-320x236.jpg

Copyright by BERRAK MOBİLYA 2019@  Tüm Hakkı Saklıdır.

https://www.berrakmobilya.com.tr/wp-content/uploads/2018/11/visa_mastercard_2-e1542024029516-160x47.png
tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe