9 Şubat 2019 Liny Koltuk Takımı

Koltuk Takımı Seçerken ?

Küçük ya da büyük, açılır ya da bütün ilk bakışta hem sizin zevkinizi hem de evinizin ışığını yansıtır. Eğer uzun süreli kullanım isteniyorsa bunun için dikkat edilmesi gereken pek çok detay mevcuttur. Peki, koltuk takımı seçerken nelere dikkat edilmelidir?

Koltuk Takımı Alırken Dikkat Edilecek Noktalar

Koltuk alımlarında öncelikle aile nüfus sayısı ve yaş grubu önemlidir. Küçük çocuklarınız var ise kumaş kalitesi çok önemlidir. Silinebilir ve temizliği kolay olmalıdır. Yemek ve sıvı dökülmelerinde hemen emmeyen ve sıvı tutmayan yüzeye sahip kumaşlar, bebekli aileler için idealdir. Aile nüfus sayısının önemi de oda sayınızla orantılıdır. Kalabalık bir aileye sahipseniz ve oda sıkıntını var ise, çekyat tarzı kolay yatak olabilen pratik, altı sandıklı koltuk modellerini tercih etmelisiniz. Aynı durum misafir seven aileler için de geçerlidir. Sık ve yatılı misafir ağırlayan aileler açılabilen koltuk takımı modelleri tercih etmelidir.

Koltuk Takımı seçiminde diğer detaylar

Tamamen şıklığa odaklanmış iseniz, yatak olmaması da sizin için de önemli değilse modayı takip edebilirsiniz. Özellikle son zamanların favori parçalarından olan kapitone koltuklar hem görüntüsü hem de ev ortamına uyumu ile sıklıkla tercih ediliyor. Kaliteli bir kumaş görüntüsü isterseniz, nubuk ya da süet tercih edebilirsiniz. Fakat deri kullanımı önerilmemektedir. Deri koltuklarda kışın serinlik, yazın ise terletme durumu söz konusudur. Bakımı da oldukça zordur. Özellikle açık renk derilerde sararma gözlenirken, deri aralarında kir birikimine neden olur. Süet ve nubuk kumaşlarda aynı durum söz konusu değildir. Süet hem şık duruşu hem temizliği açısından kullanımı kolaydır. Lekelere ani müdahale ile uzun yıllar kullanabilirsiniz. Nubuk kumaşta da deterjan kullanmadan ılık su ile rahatlıkla temizliğini sağlayabilir, ahşap detaylı koltuklarda özellikle tercih edebilirsiniz.

Trend koltuk takımı modelleri

Moda, sizin beğendiğiniz ve sizin için en kullanışlı üründür aslında. Kendi modanızı kendiniz yaratabilirsiniz. Koltuk takımı modeli seçimlerinde odanızın boyutuna göre de değişebilir. Küçük bir odaya sahipseniz geniş ebatlardaki koltuk takımları sizin için uygun olmayacaktır. Büyük koltuklarda hareket alanında daralma yaşatırken, odayı kasvetli hale getirecektir. Bu tarz odalarda açık renk seçimi de ayrıca önemlidir. Bütün olarak bakıldığında halınız ve perdeniz de uyum içinde olmalıdır.

Koltuklarınız İle Uyum Yakalama

Koltuklarınızı ön plana çıkarmak istiyorsanız yapmanız gereken ilk detay duvarlardır. Arka fon duvar kâğıdı seçilebileceği gibi, zıt renklerle boyayarak boyut kazandırılabilir. Aynalar evinize derinlik katan, daha geniş görünmesini sağlayabileceğiniz detaydır. Geniş aynalar kullanımı ile de evinizi aydınlık ve ferah gösterebilirsiniz. Tablolar, biblolar ve salon bitkilerin kullanımı tarzınızı yansıtacaktır. Lambaderler de köşeleri zenginleştirirken, kitap okumayı seven kişiler ve loş ışığı sevenler içinse oldukça kullanışlıdır. Çok eşya kullanımı sanılanın aksine ev ortamının bunaltıcı olmasına sebep olur. Açık renk ve olabildiğine az eşya tercih edilmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe
WhatsApp chat