Oturma Grupları Salon dekorasyonu için farklı stiller

20 Aralık 2018by 0

Dekorasyon, evlerde oluşturulan mimarinin daha güzel bir görüntüye kavuşturulması için gereken en önemli uygulamadır. Dekorasyon fikirleri sayesinde, evde harika bir tarz ve kimlik oluşturulur. Evin en çok kullanılan ve adeta yansıması olan kullanım alanlarından bir tanesi olan salon dekorasyonu için doğru teknikleri uygulamaktır. Böylece salonda geçirilen zamanın daha güzel olmasını sağlanacaktır. Dekorasyon planlı yapılırken koltuk takımları, tv ünitesi, yemek odası takımı ve tüm aksesuarlar bir bütünün parçaları gibi düşünülmelidir. Tasarımlara başlamadan önce kişiler, salonlarının ölçülerini bilmeli ve salon genelinde uygulayacakları fikirlere karar vermelidir. Çünkü salonda geniş ve kusursuz bir uyumun sağlanması çok önemlidir. Salon dekorasyonu sürecinde başarılı olmanın en önemli kriterlerinden biri renk seçimidir. Renk seçimi o kadar önemlidir ki; salonda belirlenen tarzın en iyi şekilde yansımasını sağlayacaktır. Renk seçimi ve salonda yaratılan hava sayesinde, salonda elde edilebilecek birçok farklı stil bulunmaktadır.

Berrak Koltuk Takımı

Pastel renklerin hakim olduğu Berrak Koltuk Takımı‘nı inceleyebilirsiniz.

Beyaz ve Pastel Renklerin Kusursuz Uyumu

Gelişen dekorasyon fikirleri, aynı moda trendleri gibi evlerde kendilerini göstermektedir. Son zamanlarda salonlarda en çok kullanan renklerin başında beyaz ve uyumlu pastel renkler gelmektedir. Örneğin bordo koltuk takımı ile beyaz renkli bir yemek odası seçimi salonun sade fakat şık bir görüntüye kavuşmasını sağlayacaktır. Beyaz renk kullanımı, salonun olduğundan daha büyük bir görüntüde olması imajını beraberinde getirecektir. Salon dekorasyonu planında klasik ögelerden faydalanmak isteyen kişiler, kahverengi tonlarından da faydalanarak dekorasyon tekniklerini tamamlamalıdır. Işıl ışıl bir görüntü için, salondaki yardımcı aksesuarlar üzerinde de beyaz ve pastel renklerin uyumu kullanılmalıdır.

Crose Yemek Odası

Beyaz renklerin hakim olduğu Crose Yemek Odası‘nı inceleyebilirsiniz.

Gösterişli Salon Modelleri

Salon dekorasyonu sanıldığı kadar basit bir işlem içermez. Bunun en önemli nedeni, salonda kullanılacak bütün eşya ve aksesuarların kendisine has özelliklerinin olmasıdır. Klasik koltuk takımı modelleri arasında seçim yapan ve salonunda klasik çizgileri tercih eden kişilerin, görkemli oturma grupları, şık sehpaları, dekoratif ürünleri ve doğal aksesuarları kullanarak estetik bir görüntü yaratmaları önemlidir. Dekorasyonu tamamlamak için, şaşalı avizelerden faydalanmak da doğru bir tercih olacaktır. Salonda kontrast renklerden faydalanmak, gösterişli kimliğin en önemli unsurlarının başında gelir. Salondaki simetrik düzen, yaratılan odak noktaları ve farklı derinlikler sayesinde; salonun dekoratif bir şekilde dizayn edilmesi sağlanacaktır. Salonda gerçekleştirilen bu uygulamalarla birlikte, kimlik olarak gösterişli bir alan yaratılmış olacaktır.

Moon Köşe Koltuk

Modern Salon Tasarımında Son Moda: Minimal Dizaynlar

Kalabalık şehir hayatının ev mimarisine en büyük yansıması olan minimal ev dizaynının en büyük sebebi, küçük alanlarda yaratılan kullanım alanlarıdır. Minimal şekilde evini dizayn etmek isteyen kişiler, aslında kullanım alanlarını olabildiğince arttırmak isterler. Bunun için çok eşya kullanmak yerine, akıllı ve kullanım alanına katkı sağlayacak ürünler tercih edilmelidir. Minimalist konsepti benimseyen müşterilerimiz için Moon Köşe Koltuk Takımı iyi bir seçenek olmuştur. Konforun ve sadeliğin ön planda olduğu minimal tasarımlar, aslında salon dokusunda yok sayılacak derecede bir hassasiyetle dizayn edilmelidir. Çünkü salondaki bütünlük, estetik bir görüntüye imkan sağlamalıdır. Farklı tarzları seven kişiler, bu yüzden salon dekorasyonlarında tamamen minimal çizgilerden oluşan stillerden faydalanmayı seçerler.

Yorum Yaz

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Tasarım Ödüllü MobilyalarBERRAK MOBİLYA
Berrak Mobilya ve Koltuk fabrikası 1994 yılında İnegöl' de kuruldu. Firmamız tüm desteğinizle her geçen gün büyüyor ve bu hep böyle devam edecek… Kurumsal kimliğimizin arkasında olan başarılı ve çalışkan bir ekibimiz ile sizleri mutlu etmekten memnuniyet duyarız. Bizimle birlikte olduğunuz için sizlere teşekkür ederiz…
SOSYAL

Instagram’ da hediyelerimiz devam ediyor.

https://www.berrakmobilya.com.tr/wp-content/uploads/2018/11/tasarım-ödüllü-320x236.jpg

Copyright by BERRAK MOBİLYA 2019@  Tüm Hakkı Saklıdır.

https://www.berrakmobilya.com.tr/wp-content/uploads/2018/11/visa_mastercard_2-e1542024029516-160x47.png
tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe