https://www.berrakmobilya.com.tr/wp-content/uploads/2019/03/bubble-orta-sehpa-seciminde-dikkat-edilmesi-gerekenler.png

Yaşam alanlarında sıklıkla kullanılan aksesuarlardan bir tanesi de sehpalardır. Çünkü hem rahatlık hem de şıklık için bir çok alanda kullanılmak üzere farklı çeşitleri üretilmiştir. Bunun anlamı kullanım alanının geniş olması ile birlikte seçiminde nelere dikkat edileceğidir. Sehpa seçiminde dikkat edilmesi gerekenler konusunda ilk olarak dikkat edilmesi gereken kullanım amacıdır. Sehpa seçiminde kullanım amacının dekorasyon veya fonksiyonel olması seçimi tamamen etkileyecek bir durumdur. Buna kullanılacak olan alanın durumu da etki eder. Çünkü alana uygun olmayacak şekilde seçilen bir sehpa kullanım alanında size sorun yaşatabilir.

Sehpanın Kullanım Amacı

Seçeceğiniz sehpanın kullanım amacının dekorasyonunu etkileyeceği kesindir. Sehpa almak istemenizin nedeni dekorasyon amaçlı olduğunda sehpanın tasarım olarak bir anlam ve mesaj içermesi yeterli olacaktır. Aksi durumda ise sehpanın ciddi şekilde gözlerinin ve kullanım alanlarının olması gerekir. Çünkü kullanım alanı olmasının fonksiyonel olması ile aynı anlamda olması söz konusu olacaktır. Eş zamanlı olarak hareket edebilen bir model olması ve kitaplık olarak da kullanılabilmesi fonksiyonel olması anlamına gelecektir.

Kullanılacak Alan

Sehpa seçmeden önce nerede kullanılacağı unutulmamalıdır. Çünkü kullanacağınız alanın dar olması sehpanın daha küçük modeller kullanılarak seçilmesine neden olur. Sehpanın küçük modeller arasından seçilmek istenmemesi ise hem sehpanın gereksiz büyük hem de çok fazla yer kaplayan bir ürün olarak anlaşılmasına neden olur. Bu durum dekorasyonun da istenen zevklere uygun olmasını engelleyecektir. Bundan dolayı alan ve kullanılacak sehpa arasındaki ilişkiye dikkat etmek önemlidir.

Sehpanın Türüne Karar Vermek

Sehpa almaya karar verdiğinizde önemli olan durumlardan bir tanesi sehpanın türüdür. Sehpanın yaşam alanının ortasında ve gösterişli şekilde kullanılacak olması sehpanın orta sehpa olarak seçilmesinin daha iyi olacağının düşünülmesine neden olur. Orta sehpalar kullanım alanının müsait olması halinde oldukça kullanışlı ve şık olacaktır. Alanın dar olması halinde daha dekoratif ve küçük sehpaların seçilmesi iyi olacaktır. Bundan dolayı sehpa seçiminde kullanım amacı ve kullanılacak olan alanın durumu büyük önem arz eder. Detaylara dikkat etmeden yapılan herhangi bir seçim büyük oranda dekorasyonun düzgün olmamasına neden olacaktır.

Sehpanın Dekorasyon Uyumu

Sehpanın kullanılacak olduğu alanda var olan bir dekorasyon büyük oranda diğer alanların dekorasyonundan bağımsız olmayacaktır. Çünkü dekorasyon bir bütün olarak düşünülmelidir. Avangarde şekilde oluşturulan bir salona rustik bir tablo asılmasına karar vermek kadar garip olacaktır. Bundan dolayı sehpanın genel dekorasyon durumuna uygun ve büyük oranda alana, kullanım amacına uygun olması istenir. Bu durumda yapılan seçim evinizin havasına daha da çok yakışacaktır. Bunun için bir çok detayı dikkate alarak yapılan dekorasyon daha başarılı sonuçların elde edilmesine imkan sağlar. Siz de tamamlayıcı ve başarılı bir dekorasyon yapılmasını istediğinizde bu detaylara dikkat etmelisiniz.

by Berrak Mobilya

mobilya, koltuk, mobilya modelleri, yatak odasi

İnegöl Mobiliyum AVM (Kurumsal)
Mobiliyum AVM 2. km A Etap No:12 İnegöl/BURSA/TÜRKİYE

+90 224 715 23 87

mobiliyum@berrakmobilya.com
İnegöl Mobiliyum AVM (B ETAP)
Mobiliyum AVM 2. km B etap No:9 İnegöl/BURSA/TÜRKİYE

+90 224 715 23 87 mobiliyum@berrakmobilya.com
İstanbul Masko Mağaza
İkitelli O.S.B. Masko Mobilya Çarşısı Blok 13/A No:23 Başakşehir İSTANBUL/TÜRKİYE

+90 212 675 30 07

masko@berrakmobilya.com
FABRİKA
Cerrah Mah. 3. Sanayi Cad. No:30 İnegöl/BURSA/TÜRKİYE

+90 224 715 40 54

info@berrakmobilya.com

BERRAK MOBİLYATasarım Ödüllü Mobilyalar

https://www.berrakmobilya.com.tr/wp-content/uploads/2018/11/tasarım-ödüllü-320x236.jpg

  Copyright  berrakmobilya.com.tr 2019@  BERRAK MOBİLYA Her Hakkı Saklıdır.

https://www.berrakmobilya.com.tr/wp-content/uploads/2018/07/visa_mastercard_2.gif

Berrak Mobilya Alt bilgileri

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe