https://www.berrakmobilya.com.tr/wp-content/uploads/2018/06/berrak_ceviz-ekru-ünite2-1280x930.jpg

Evinizi dekore ederken en çok kullandığınız alanı daha özenli yapmalısınız. Özellikle misafirlerinizi ağırlayacak olduğunuz yer daha da önemli olmaktadır. Dekorasyon yaparken eşyalarım birbiriyle uyumu da oldukça önemlidir. Renklerin ve eşyaların uyumu en çok dikkat edilen konu olmaktadır. Odalarda bulunan tv ünitelerinde renk seçimi oldukça önemlidir.

TV Üniteleri

TV ünitesi seçerken ilk olarak renk ön plana çıkmaktadır. Renge karar verirken diğer eşyalarınızı da düşünmelisiniz. Eşyalar içinde uyum sevenler, ünite seçerken bu konuya dikkat ederler. Zıt renkler de tercihler arasında yer almaktadır. Siyah renkler kullanılan ortamda beyaz objeler kullanılabilir. Ayrıca kırmızı tonların hakim olduğu alanlarda siyah ve gri renkler önerilmektedir. Böylece ortamın rahat ve geniş gözükmesini sağlayabilirsiniz. Ebat ölçülerine ve kullanılan malzemeye de dikkat etmeniz gerekmektedir. Yeni teknoloji ile birlikte çıkan TV’lerde kablolar oldukça fazladır. Bu kabloların görünmesi hoş bir görüntü yaratmadığı için bu kabloların gizlendiği üniteler de bulunmaktadır.

TV Ünitelerinde Renk 

Her zevke uygun modeller ve renkler üretilmektedir. Uyumlu renkleri sevmeyenler için çılgın renklerin bir araya getirildiği tasarımlarda bulunmaktadır. Kırmızı, yeşil, mavi ve pembenin bir araya getirildiği değişik tasarımlı tv üniteleri de, bu renkleri bir arada sevmeyenlerin bile ilgisini çekebilir. Renkleri üzerinde parmak izi bırakmayan, toz kalıntısı oluşturmayan dokularıyla da tv üniteleri bulunmaktadır. Eşyalarınıza uyumlu öyle bir ünite seçin ki modası asla geçmeyen bir renk olsun.

Renklerin Yanında Tasarım

Üniteye ilk bakıldığında renk ilgiyi çekmektedir. Bunun yanında tasarımda oldukça önemlidir. Düz bir renk ile yapılan harika bir tasarım o renge bam başka bir hava katabilir. Ünitenin boyutları da tercih yaparken oldukça önemlidir. Oda içerisinde prize yakın olarak yerleştirdiğiniz, ünitenin boyutları da oldukça önemlidir. Son dönemler de tercih edilen ahşap görünümlü ünitelere de göz atabilirsiniz. Oldukça şık görünen ahşap üniteler özel tasarımları ile ilgi çekmektedir. Ahşap tercih edilirken diğer yandan beyazın asaleti de unutulmamalıdır. Genel renk tercihleri arasında beyaz renkte yer almaktadır. Her yerde bulunan beyaz renkte dikkat etmeniz gereken modelin değişik ve şık olması olmalıdır.

Dar ve Geniş Alanlar

Dar alanlar da çok yer kaplamayan modeller tercih edilmektedir. Bu modeller tercih edilirken seçilecek olan renk mobilyalar ile uyumlu olmalıdır. Böylece salonun bütünü ile TV ünitesinde uyumu yakalayabilirsiniz. Geniş bir alana sahipseniz ünitenin boyutları biraz daha büyük olabilir. Işığın daha iyi aydınlatması içinde beyaz rengi tercih edebilirsiniz. Son dönemlerde duvarlarda kullanılan kırmızı renk ile uyumlu siyah tv ünitesi ile alan derinliği de sağlayabilirsiniz. Koyu renkli duvarlar içinde aydınlatmalı tasarımları bulunan TV üniteleri bulunmaktadır. Değişik geometrik şekillerdeki TV üniteleri de alanınızda şıklık yaratmanıza yardımcı olacaktır.

by Berrak Mobilya

mobilya, koltuk, mobilya modelleri, yatak odasi

Yorum Yaz

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

İnegöl Mobiliyum AVM (Kurumsal)
Mobiliyum AVM 2. km A Etap No:12 İnegöl/BURSA/TÜRKİYE

+90 224 715 23 87

mobiliyum@berrakmobilya.com
İnegöl Mobiliyum AVM (B ETAP)
Mobiliyum AVM 2. km B etap No:9 İnegöl/BURSA/TÜRKİYE

+90 224 715 23 87 mobiliyum@berrakmobilya.com
İstanbul Masko Mağaza
İkitelli O.S.B. Masko Mobilya Çarşısı Blok 13/A No:23 Başakşehir İSTANBUL/TÜRKİYE

+90 212 675 30 07

masko@berrakmobilya.com
FABRİKA
Cerrah Mah. 3. Sanayi Cad. No:30 İnegöl/BURSA/TÜRKİYE

+90 224 715 40 54

info@berrakmobilya.com

BERRAK MOBİLYATasarım Ödüllü Mobilyalar

https://www.berrakmobilya.com.tr/wp-content/uploads/2018/11/tasarım-ödüllü-320x236.jpg

  Copyright  berrakmobilya.com.tr 2019@  BERRAK MOBİLYA Her Hakkı Saklıdır.

https://www.berrakmobilya.com.tr/wp-content/uploads/2018/07/visa_mastercard_2.gif

Berrak Mobilya Alt bilgileri

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe