TV ÜnitesiYaşam Odası TV Ünitelerinde Renk Seçimi

24 Şubat 2019by 0

Evinizi dekore ederken en çok kullandığınız alanı daha özenli yapmalısınız. Özellikle misafirlerinizi ağırlayacak olduğunuz yer daha da önemli olmaktadır. Dekorasyon yaparken eşyalarım birbiriyle uyumu da oldukça önemlidir. Renklerin ve eşyaların uyumu en çok dikkat edilen konu olmaktadır. Odalarda bulunan tv ünitelerinde renk seçimi oldukça önemlidir.

TV Ünitelerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

TV ünitesi seçerken ilk olarak renk ön plana çıkmaktadır. Renge karar verirken diğer eşyalarınızı da düşünmelisiniz. Eşyalar içinde uyum sevenler, ünite seçerken bu konuya dikkat ederler. Zıt renkler de tercihler arasında yer almaktadır. Siyah renkler kullanılan ortamda beyaz objeler kullanılabilir. Ayrıca kırmızı tonların hakim olduğu alanlarda siyah ve gri renkler önerilmektedir. Böylece ortamın rahat ve geniş gözükmesini sağlayabilirsiniz. Ebat ölçülerine ve kullanılan malzemeye de dikkat etmeniz gerekmektedir. Yeni teknoloji ile birlikte çıkan TV’lerde kablolar oldukça fazladır. Bu kabloların görünmesi hoş bir görüntü yaratmadığı için bu kabloların gizlendiği üniteler de bulunmaktadır.

TV Ünitelerinde Renk Çeşitliliği

Her zevke uygun modeller ve renkler üretilmektedir. Uyumlu renkleri sevmeyenler için çılgın renklerin bir araya getirildiği tasarımlarda bulunmaktadır. Kırmızı, yeşil, mavi ve pembenin bir araya getirildiği değişik tasarımlı tv üniteleri de, bu renkleri bir arada sevmeyenlerin bile ilgisini çekebilir. Renkleri üzerinde parmak izi bırakmayan, toz kalıntısı oluşturmayan dokularıyla da tv üniteleri bulunmaktadır. Eşyalarınıza uyumlu öyle bir ünite seçin ki modası asla geçmeyen bir renk olsun.

Renklerin Yanında Tasarımın Önemi

Üniteye ilk bakıldığında renk ilgiyi çekmektedir. Bunun yanında tasarımda oldukça önemlidir. Düz bir renk ile yapılan harika bir tasarım o renge bam başka bir hava katabilir. Ünitenin boyutları da tercih yaparken oldukça önemlidir. Oda içerisinde prize yakın olarak yerleştirdiğiniz, ünitenin boyutları da oldukça önemlidir. Son dönemler de tercih edilen ahşap görünümlü ünitelere de göz atabilirsiniz. Oldukça şık görünen ahşap üniteler özel tasarımları ile ilgi çekmektedir. Ahşap tercih edilirken diğer yandan beyazın asaleti de unutulmamalıdır. Genel renk tercihleri arasında beyaz renkte yer almaktadır. Her yerde bulunan beyaz renkte dikkat etmeniz gereken modelin değişik ve şık olması olmalıdır.

Dar ve Geniş Alanlar İçin Tercihler

Dar alanlar da çok yer kaplamayan modeller tercih edilmektedir. Bu modeller tercih edilirken seçilecek olan renk mobilyalar ile uyumlu olmalıdır. Böylece salonun bütünü ile TV ünitesinde uyumu yakalayabilirsiniz. Geniş bir alana sahipseniz ünitenin boyutları biraz daha büyük olabilir. Işığın daha iyi aydınlatması içinde beyaz rengi tercih edebilirsiniz. Son dönemlerde duvarlarda kullanılan kırmızı renk ile uyumlu siyah tv ünitesi ile alan derinliği de sağlayabilirsiniz. Koyu renkli duvarlar içinde aydınlatmalı tasarımları bulunan TV üniteleri bulunmaktadır. Değişik geometrik şekillerdeki TV üniteleri de alanınızda şıklık yaratmanıza yardımcı olacaktır.

Yorum Yaz

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Tasarım Ödüllü MobilyalarBERRAK MOBİLYA
Berrak Mobilya ve Koltuk fabrikası 1994 yılında İnegöl' de kuruldu. Firmamız tüm desteğinizle her geçen gün büyüyor ve bu hep böyle devam edecek… Kurumsal kimliğimizin arkasında olan başarılı ve çalışkan bir ekibimiz ile sizleri mutlu etmekten memnuniyet duyarız. Bizimle birlikte olduğunuz için sizlere teşekkür ederiz…
SOSYAL

Instagram’ da hediyelerimiz devam ediyor.

https://www.berrakmobilya.com.tr/wp-content/uploads/2018/11/tasarım-ödüllü-320x236.jpg

Copyright by BERRAK MOBİLYA 2019@  Tüm Hakkı Saklıdır.

https://www.berrakmobilya.com.tr/wp-content/uploads/2018/11/visa_mastercard_2-e1542024029516-160x47.png
tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe