https://www.berrakmobilya.com.tr/wp-content/uploads/2018/12/creo-tv2-1280x877.jpg

Televizyon hayatınızın büyük bir çoğunluğunu kapladığından dolayı tv ünitesi seçmek de bu derece önemlidir. Çünkü salonunuzun en çok göze çarpan kısmında yer aldığından dolayı odanızın büyük emekler vererek oluşturduğunuz havasını yanlış bir tercih ile yok etme ihtimaliniz olabilir. Hâkim olan dekorasyon fikrine paralel davranmak da önemlidir. Tv ünitesi seçerken ? Sorusunun cevabı ise bir çok etmenden oluşur. Öncelikle karar verilmesi gereken nokta ise TV ünitesinin hangi amaçla kullanılacağıdır. Çünkü TV ünitesi seçimi sırasında dekorasyon amacı olması veya gerçekten fonksiyonel olarak kullanılacak olması oldukça farklı seçimler yapılmasına neden olur.
Amacına Göre
Tv ünitesi alacak kişilerin öncelikle hangi amaç için alınacağına karar vermesi gerekir. Çünkü amacınıza göre bir tasarım seçmeniz daha iyi olacaktır. Amacınızın sadece tasarım olması halinde yapılması gereken oda konseptinize uygun şekilde bir tasarım seçmek olmalıdır. Bu tv ünitesinin taşıması gereken özellik olarak yeterli olacaktır. Buna karşılık fonksiyonel olacak bir tv ünitesi seçmeniz gerektiğinde tasarımının çok amaçlı olması önemli olacaktır. Fonksiyonel, kitaplığı olan veya bölmeleri olan bir ünite daha çok işinize yarayacaktır.

Tv ünitesi alırken dikkat edilmesi gereken diğer konu ise ünitenin boyutudur. Boyutun gereğinden büyük olması durumunda salonunuzda fazla yer kaplayacaktır. Fazla yer kaplamasından dolayı da salonunuzu olduğundan daha küçük gösterecektir. Dar bir alan yaratılmasına neden olacağınızdan dolayı işlevsel olması da imkansız olacaktır. Tam tersi şekilde olması gerekenden daha küçük olması durumunda ise salonda varlığı net olmayacağından dolayı bir anlamı kalmayacaktır. Bunun için büyüklük oldukça önemlidir.

TV ünitesinin yapıldığı malzeme ile fiyat oranı arasında doğru orantı bulunur. Doğru orantı olmasından dolayı da fiyatın yüksek olmaması için bazen malzeme konusuna gereken önem verilmez. Bu ürünün daha kısa süreli olmasına neden olacağından dolayı dikkatli olunmalıdır. Ceviz ve meşe ağacından yapılan ürünlerin daha sağlam olduğu bilinir. Bundan dolayı alacağınız TV ünitesinin fonksiyonunu sorgularken hangi maddeden yapıldığını da sorgulamak gerekir. Çünkü fonksiyonlu gibi görülmesine karşılık malzemesinin kötü olması anlamsız olması anlamına gelecektir.
TV ile Uyumu
Seçeceğiniz TV ünitesi ile televizyonunuzun uyumu önemlidir. Çünkü televizyon ünitesine uymayan, boyutu küçük veya büyük gelen bir televizyon görüntüsü kimsenin isteyeceği bir durum değildir. Ayrıca salonunuzun dekor ve havasına uymayan bir tasarım olması da aynı şekilde uyumsuzluk yaşanmasına neden olacaktır. Bunun için uyum konusunda ve tasarıma dair soru işaretleri varsa bu detayı göz önünde tutarak TV ünitesi seçmeniz gerekebilir. Tasarımsal olarak hoş görünmesine karşılık fonksiyon ve kalite olarak düzgün olmayan bir TV ünitesi salonunuza uysa bile işinize yaramayacağından dolayı ileride sorun yaşanmasına neden olabilir. Bu kriterlere uygun şekilde seçim yapılmalıdır.

by Berrak Mobilya

mobilya, koltuk, mobilya modelleri, yatak odasi

Yorum Yaz

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe