Köşe Koltuk Takımı, Oturma Grupları

TV Ünitesine Uygun Köşe Takımı ?

Salon kullanım alanları arasında en çok zaman geçirilen yer olmasından dolayı oldukça dikkat çeker. Bundan dolayı kullanılan malzemelerin kalitesi veya dekorasyonu daha fazla dikkat çeker. Dekorasyonun kişinin zevkine veya modaya uygun olması bir seçenek iken salonun istenen şekilde dekore edilmesi diğer odalara oranla daha çok ön plana çıkar. Salonlarda en çok kullanılan malzemelerden bir tanesi televizyon ünitesidir. Hem şık hem de fonksiyonel olması evde farklı bir alan oluşturulmasına katkı sağlar. Bundan dolayı tv ünitesine uygun köşe takımı nasıl seçilmelidir? sorusu ön plana çıkar.

TV Ünitesi ve Köşe Takımı 

TV ünitesi ile seçilecek olan köşe takımının arasındaki uyum oldukça önemlidir. Tv ünitesinde ağırlıklı olarak göze çarpan tasarım ile seçilecek koltuk takımında hakim olan tasarım arasında bir uyum yakalanmalıdır. Retro veya özel tasarım olan bir tv ünitesine avangarde bile model seçmek salonunuzda bir karmaşa yaşanmasına neden olabilir. Bundan dolayı dekorasyon konusunda zıtlık ve karmaşa kullanmayı sevmeyen birisi olmanız durumunda kesinlikle dikkat etmelisiniz. Böylelikle daha uyumlu ve göze hoş gelen bir dekorasyon elde edilebilir.

Renkler

Tv ünitesine uygun köşe takımı seçerken renkler de diğer detaylar kadar önem arz eder. Çünkü fazla göze batan ve renk olarak odaya aydınlık sağlamayan bir tasarım seçmek dekorasyonu zorlaştırır. Çünkü seçilecek olan aksesuarlar ve diğer detayların bütünlük sağlaması büyük oranda renkler üzerinden ele alınacaktır. Bundan dolayı renklerin fazla canlı ve gözü yoran şekilde seçilmesi salonunuzda dinlenirken sizi bile yoracaktır.

Malzemenin Yapısı

Tv ünitesine yakışacak şekilde bir koltuk seçilmek istenmesi halinde malzemelerin durumu da göz önüne alınmalıdır. Doğal ağaçtan yapılmış bir ünitenin yanında duracak bir koltuk takımı da en az ünite kadar farklı ve tasarım olmalıdır. Ek olarak unutulmaması gereken bir başka detay ise ucuz malzeme ile kaliteli bir tasarımın ortaya çıkmasının oldukça zor olmasıdır. Çünkü kaliteli bir malzeme ile yapılan tasarım her şekilde daha çok dekorasyonu ortaya çıkaran bir koltuk takımı olacaktır. Maliyetten kısmak fikri büyük oranda dekorasyonun istenilen kalitede ve düzeyde olmasını engeller. Maliyet ve kalite dengesi kurulmalıdır.

Alanın Durumu

TV ünitesinin ve koltuğun birlikte kullanılacağı alanın genişliği de büyük oranda seçimleri etkileyecektir. Çünkü TV ünitesini çokça yer kapladığı bir yerde koltuk takımını seçerken kalan alanı oldukça verimli kullanmak gerekir. Çünkü yaşam alanı olarak kullanılacağından dolayı dar ve üst üste yapılan bir dekorasyon hem hoş görünmeyecek hem de size büyük oranda rahatsızlık verecektir. Alanın dar olması istediğiniz dekorasyonu yapmanızı engelleyecek bir durum da oluşturmaz. Daha küçük modeller arasından ve uygun tasarımlar seçmeniz durumunda oldukça şık ve kullanışlı bir dekorasyon yapabilirsiniz.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir