Köşe Koltuk TakımıOturma GruplarıTV Ünitesine Uygun Köşe Takımı ?

22 Şubat 2019by Berrak Mobilya
https://www.berrakmobilya.com.tr/wp-content/uploads/2019/01/brk_7730-1280x960.jpg

Salon kullanım alanları arasında en çok zaman geçirilen yer olmasından dolayı oldukça dikkat çeker. Bundan dolayı kullanılan malzemelerin kalitesi veya dekorasyonu daha fazla dikkat çeker. Dekorasyonun kişinin zevkine veya modaya uygun olması bir seçenek iken salonun istenen şekilde dekore edilmesi diğer odalara oranla daha çok ön plana çıkar. Salonlarda en çok kullanılan malzemelerden bir tanesi televizyon ünitesidir. Hem şık hem de fonksiyonel olması evde farklı bir alan oluşturulmasına katkı sağlar. Bundan dolayı tv ünitesine uygun köşe takımı nasıl seçilmelidir? sorusu ön plana çıkar.

TV Ünitesi ve Köşe Takımı 

TV ünitesi ile seçilecek olan köşe takımının arasındaki uyum oldukça önemlidir. Tv ünitesinde ağırlıklı olarak göze çarpan tasarım ile seçilecek koltuk takımında hakim olan tasarım arasında bir uyum yakalanmalıdır. Retro veya özel tasarım olan bir tv ünitesine avangarde bile model seçmek salonunuzda bir karmaşa yaşanmasına neden olabilir. Bundan dolayı dekorasyon konusunda zıtlık ve karmaşa kullanmayı sevmeyen birisi olmanız durumunda kesinlikle dikkat etmelisiniz. Böylelikle daha uyumlu ve göze hoş gelen bir dekorasyon elde edilebilir.

Renkler

Tv ünitesine uygun köşe takımı seçerken renkler de diğer detaylar kadar önem arz eder. Çünkü fazla göze batan ve renk olarak odaya aydınlık sağlamayan bir tasarım seçmek dekorasyonu zorlaştırır. Çünkü seçilecek olan aksesuarlar ve diğer detayların bütünlük sağlaması büyük oranda renkler üzerinden ele alınacaktır. Bundan dolayı renklerin fazla canlı ve gözü yoran şekilde seçilmesi salonunuzda dinlenirken sizi bile yoracaktır.

Malzemenin Yapısı

Tv ünitesine yakışacak şekilde bir koltuk seçilmek istenmesi halinde malzemelerin durumu da göz önüne alınmalıdır. Doğal ağaçtan yapılmış bir ünitenin yanında duracak bir koltuk takımı da en az ünite kadar farklı ve tasarım olmalıdır. Ek olarak unutulmaması gereken bir başka detay ise ucuz malzeme ile kaliteli bir tasarımın ortaya çıkmasının oldukça zor olmasıdır. Çünkü kaliteli bir malzeme ile yapılan tasarım her şekilde daha çok dekorasyonu ortaya çıkaran bir koltuk takımı olacaktır. Maliyetten kısmak fikri büyük oranda dekorasyonun istenilen kalitede ve düzeyde olmasını engeller. Maliyet ve kalite dengesi kurulmalıdır.

Alanın Durumu

TV ünitesinin ve koltuğun birlikte kullanılacağı alanın genişliği de büyük oranda seçimleri etkileyecektir. Çünkü TV ünitesini çokça yer kapladığı bir yerde koltuk takımını seçerken kalan alanı oldukça verimli kullanmak gerekir. Çünkü yaşam alanı olarak kullanılacağından dolayı dar ve üst üste yapılan bir dekorasyon hem hoş görünmeyecek hem de size büyük oranda rahatsızlık verecektir. Alanın dar olması istediğiniz dekorasyonu yapmanızı engelleyecek bir durum da oluşturmaz. Daha küçük modeller arasından ve uygun tasarımlar seçmeniz durumunda oldukça şık ve kullanışlı bir dekorasyon yapabilirsiniz.

by Berrak Mobilya

mobilya, koltuk, mobilya modelleri, yatak odasi

İyziko ile Taksit İmkanları
3d güvenlik altyapısı ile çalışan web sitemiz üzerinden almak istediğiniz mobilyaları; tek çekim veya 12 aya kadar taksitli hemen alabilirsiniz.
SSH Ürünümüzün Arkasındayız
Bütün Mobilyalarımız için Satış Sonrası Hizmetlerimizi en iyi seviyede sürdürmekteyiz.
İnegöl Mobiliyum AVM (Kurumsal)
Mobiliyum AVM 2. km A Etap No:12 İnegöl/BURSA/TÜRKİYE
+90 224 715 23 87
mobiliyum@berrakmobilya.com
İnegöl Mobiliyum AVM (B ETAP)
Mobiliyum AVM 2. km B etap No:9 İnegöl/BURSA/TÜRKİYE
+90 224 715 23 87 mobiliyum@berrakmobilya.com
İstanbul Masko Mağaza
İkitelli O.S.B. Masko Mobilya Çarşısı Blok 13/A No:23 Başakşehir İSTANBUL/TÜRKİYE
+90 212 675 30 07
masko@berrakmobilya.com
FABRİKA
Cerrah Mah. 3. Sanayi Cad. No:30 İnegöl/BURSA/TÜRKİYE
+90 224 715 40 54
info@berrakmobilya.com

BERRAK MOBİLYATasarım Ödüllü Mobilyalar

https://www.berrakmobilya.com.tr/wp-content/uploads/2018/11/tasarım-ödüllü-320x236.jpg
  Copyright  berrakmobilya.com.tr 2019@  BERRAK MOBİLYA Her Hakkı Saklıdır.

https://www.berrakmobilya.com.tr/wp-content/uploads/2018/07/visa_mastercard_2.gif

Berrak Mobilya Alt bilgileri

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe