MobilyaMobilya ModelleriYatak Odası Yatak Odası Dekorasyonunda Renk Seçimi

20 Aralık 2018by Berrak0

Dekorasyon uygulamaları, insanların her zaman ev dizaynında kullandıkları yöntemlerin başında gelir. Çünkü bu işle ilgilenen uzmanlar, katı bir kural olmayacak şekilde belirli fikirler yaratmıştır. Bu fikirler doğrultusunda evi dekore etmek, çok daha güzel bir görüntünün elde edilmesini sağlayacaktır. Evin her odasında geçerli olan bu kural, elbette evin en özel odalarından bir tanesi olan yatak odalarında da geçerlidir. Yatak odalarında dekorasyona önem verilmeli ve renk seçimi yapılırken farklı alternatiflerde değerlendirilmelidir. Böylelikle günün stresinden ve yorgunluğundan çok daha rahat bir şekilde kurtulabilirsiniz. Yatak odası dekorasyonunu başarılı bir şekilde tamamlamak için, birçok farklı unsur vardır. Fakat bunlardan insanların ruhuna hitap eden ve etkisi bilimsel olarak kanıtlanmış renk seçimi ilk sıradaki yerini korumaktadır. Şimdi, renklerin büyüleyici yapılarıyla yatak odalarını nasıl etkilediğine göz atalım.

Berrak Yatak Odası

Beyaz renkli yatak odaları

Sadelik, bazen en büyük şıklığı ifade eder. Yatak odasında sadeliğin ve temizliğin yansımasını kullanmak isteyen kişiler, oda dekorasyonunda beyaz renk seçeneğinden faydalanırlar. Yatak ve dolap renkleri beyaz olurken, tamamlayacak eşyalarda ise birçok farklı renkte kombin oluşturulmasına izin verilmektedir. Modern tarzda bir yatak odasının en büyük göstergesi olan beyaz renkli tasarımlar, aynı zamanda huzurlu bir uykunun da en önemli yapı taşlarından bir tanesi olacaktır. Yatak odası için renk seçimi aşamasında son dönemin trend rengi de beyazdır.

Berrak Mobilya’nın beyaz renkli yatak odalarından biri olan Berrak Yatak Odası‘nı inceleyebilirsiniz.

Beyond De Luxe Yatak Odası

Lacivert renkli yatak odaları

Yatak odaları, aşk yuvaları olarak dekorasyon literatüründeki yerini almaktadır. Bu yüzden de kırmızı renk, yatak odalarının vazgeçilmez bir tasarım harikasıdır. Sonsuzluğun rengi olarak bilinen lacivert, aynı zamanda kişiler arasında sonsuz sevgiyi, tutkuyu ve huzuru öne çıkaracak auraya sahiptir. Sakinleştirici etkili bir yatak odasının vazgeçilmez tercihi olan lacivert renk, doğru bir şekilde dekore edildiğinde harika bir yatak odası görüntüsünün oluşmasını sağlayacaktır.

Berrak Mobilya’nın lacivert renkli yatak odalarından biri olan Beyond De Luxe Yatak Odası‘nı inceleyebilirsiniz.

Kahverengi (Ceviz) renkli yatak odaları

Kahverengi, insanların bilinçaltında dengeyi, doğayı ve toprağı uyandıran bir renktir. Bu yüzden yatak odalarında daha sakin bir tasarım isteyen kişiler, kahverengi ve ahşap tonlarını tercih ederler. Doğallığı, dayanıklı oluşu ve en önemlisi konforu temsil eden kahverengi, doğru ve güzel bir uykunun da en güzel hazırlayıcısı olacaktır. Kişiler eşyalarında, duvarlarında ve zeminde kahve tonlarını kullanarak her sabaha zinde uyanacakları bir oda tasarımı gerçekleştirmek isterler.

Berrak Mobilya’nın ahşap yatak odalarından biri olan Curve Yatak Odası‘nı inceleyebilirsiniz.

Berrak Yerli Ceviz Yatak Odası

Siyah renkli yatak odaları

Siyah, psikolojide genel olarak korkutucu ve kasveti anımsatan bir renktir. Fakat doğru dekorasyon teknikleri ve ideal renklerle beraber kullanıldığı zaman, yatak odasında eşsiz bir görüntü oluşturacaktır. Zarafeti, sadeliği, yalınlığı ve gücü ifade eden siyah renk tercihi; aynı zamanda iyi bir uyku için gerekli olan karanlık ortamın yaratılmasındaki en büyük yardımcı olacaktır. Yatak odası dekorasyonunda siyah renk tercih edecek olan kişilerin, oda dizaynında tamamen siyah kullanmaması gerekir. Bunun yanında siyahı daha yumuşak bir renk haline getirecek olan ahşap ya da beyaz kullanmak, daha mantıklı bir tercih olacaktır.

Berrak Mobilya’nın siyah detaylı yatak odalarından biri olan Berrak Yerli Ceviz Yatak Odası‘nı inceleyebilirsiniz.

Yorum Yaz

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

TR
EN TR
%d blogcu bunu beğendi: