AksesuarlarMobilyaSandalyeYemek Odası Yemek Odaları ve Sandalye ?

16 Şubat 2019by Berrak0

Mutfak masası ve yemek alanı genellikle evin en fazla zaman harcanan bölümlerinden biri olmaktadır. ile evinize gelen masa ve sandalyeler hem zevkini gösterir hem de rahatlığınızı sağlar. Bu sebepledir ki evdeki en önemli mobilya ürünlerinden biri yemek masası ve sandalyedir. Çünkü yemek zamanı, bütün aile üyeleri aynı yerde toplanmaktadır. Bu yüzden yemek odaları için sandalye seçimi oldukça önemlidir.

Sandalye Alırken Bilmeniz Gerekenler

Yemek odanız da iyi bir atmosfer yaratmak için elinizden gelenin en iyisini yapmalısınız. Bir yemek odasına, içinde yer alan yemek masasına  özel bir hayat vermenin en iyi yolu doğru sandalyeleri seçmektir. Yemek sandalyeleri veya mutfak sandalyeleri satın alırken bilmeniz gerekenler çok önemli olmaktadır. Yemek odalarındaki sandalyeler, masalar gibi bir takım ile birlikte gelen mobilyaların mükemmel bir şekilde uyum sağlaması gerektiği fikri çok yaygındır. Yemek masasına uyarlanan sandalyeler modası geçmiş durumda olabilmektedir. Çoğu dekoratör ve mobilya üreticisi masa ve sandalyeleri ayrı olarak satın almayı önermektedir.

Sandalye Seçimi Ve Masa Uyumu

Yemek odası almayı düşünüyorsanız tamamen klasik bir masa veya klasik bir yemek odası satın almanızdır. Eğer mobilyalarınız modaya uygunsa, takım yemek masaları kesinlikle en iyi seçenek değildir. Sandalye seçiminin esas olarak masaya bağlı olduğunu söylemeye gerek yoktur. Bir masa seçildikten sonra, hangi sandalyeyi alacağınıza karar vermelisiniz. Ancak masaya sandalyeler eşit bir şekilde oturmalıdır. Aksi takdirde yemek odanızdaki sandalyeler eksik kalabilmektedir. Geniş bir alan bırakırsanız böylece masada oturan herkes rahat olabilmektedir. Dikdörtgen masaları tercih eden birçok kişi, masa etrafındaki tüm sandalyelerin desenli olmasını istemektedir. Fakat bu tür masalar çok yer kaplayabilir.

Sandalye Malzemeleri

Günümüzde dekorasyon çok önemlidir. Bu nedenle yemek odasına sandalye alırken renklerine ve modellerine dikkat etmelisiniz. Sırtınızı dayadığınız bölüm sünger ve deri kaplıysa daha rahat edebilirsiniz. Seçeceğiniz sandalye modellerinin ağaç olması daha sağlam bir ürün aldığınızın kanıtı olmaktadır. Fakat birçok sandalye çeşidi bulunmaktadır. Bu modellerden bazıları alüminyum, demir ve nikelaj olabilmektedir. Bazı durumlarda ucuz malzemeden yapılan hafif ahşap tozu ile üretilen sandalyelerde bulunmaktadır.

Zıt Renkler Ve Sandalyeler

Siyah bir yemek odası seçtiyseniz beyaz renkli sandalyeler seçmek şık bir görünüm sağlamaktadır. Ağaç yemek masası ve metal sandalye kombinasyonun da, uyumlu olup olmadığına karşı fikir alabilirsiniz. Alacağınız yemek odası sandalyelerinde masa ile zıt renkler ve modellerle yeni bir dekor yaratabilirsiniz. Kontrastlarla ilgili akılda tutmanız gereken şey, masa ve sandalyelerin ortak bir noktaya sahip olması gerektiğidir. Başka bir deyişle, masanın malzemesinden farklı olacak şekilde sandalyeler seçtiyseniz, aynı renkte olması sağlanmalıdır. Aldığınız masa başka malzemeden yapılmışsa renkli sandalyeler seçmelisiniz. Renkli sandalyeler de aynı malzemeden yapılmalıdır. Ancak bu fikirler sizin beğeni durumuza göre değişmektedir.

Yorum Yaz

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

TR
EN TR